top of page

Usługi

Wszystko to co potrzebujesz !

elektryk

Uprawnienia Elektryczne G1 + ED

Uprawnienia elektryczne SEP G1 Oferowane przez nasz Ośrodek Szkoleniowy kursy elektryczne dedykowane są osobom, których działalnością jest eksploatacja lub dozór (może być jedno i drugie jednocześnie) różnorodnych urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Zależność wiedzy i doświadczenia przekłada się na uzyskanie określonego rodzaju uprawnień na elektryka potocznie używanych jako kurs SEP w obszarze montażu, obsługi, konserwacji, remontu, a także w zakresie kontroli i pomiaru:

• urządzeń prądotwórczych funkcjonujących w ramach sieci elektroenergetycznej niezależnie od wysokości napięcia znamionowego,

• urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym do 1 kV oraz powyżej 1 kV,

• zespołów prądotwórczych powyżej 50 kW mocy, • urządzeń o charakterze elektrotermicznym, • sieci oświetlenia ulicznego, • sieci trakcyjnych, • urządzeń i instalacji, których zadaniem jest sterowanie i zabezpieczanie w/w.

Image by Sigmund

Uprawnienia Ciepłownicze G2 + ED

Uprawnienia energetyczne – ciepłownicze G2

Ten rodzaj kursu na elektryka jest skierowany do osób zajmujących się eksploatacją lub/i dozorem różnorodnych urządzeń, instalacji i sieci cieplnych. Stan wiedzy oraz posiadane doświadczenie ma bezpośredni wpływ na przyznanie określonych uprawnień elektrycznych SEP w obszarze montażu, obsługi, konserwacji, remontu, a także w zakresie kontroli i pomiaru wykonywanego przez elektryka:
•    kotłów parowych, a także wodnych na paliwa gazowe, płynne i stałe o mocy 50 kW i więcej (z uwzględnieniem urządzeń pomocniczych),
•    piecy o charakterze przemysłowym powyżej 50 kW mocy,
•    sieci i instalacji cieplnych o przesyle powyżej 50 kW (z uwzględnieniem urządzeń pomocniczych),
•    turbin parowych i wodnych powyżej 50 kW mocy (z uwzględnieniem urządzeń pomocniczych),
•    urządzeń o charakterze przemysłowym, których zadaniem jest odbiór gorącej wody i pary powyżej 50 kW mocy,
•    urządzeń chłodniczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych powyżej 50 kW mocy,
•    sprężarek powyżej 20 kW mocy oraz powiązanych instalacji,
•    urządzeń i instalacji, których zadaniem jest sterowanie i zabezpieczanie w/w.

 

Image by Sigmund
Inżynierowie turbin wiatrowych

Siłownie wiatrowe

Nasza firma prowadzi działalność w zakresie tworzenia dokumentacji technicznych oraz przygotowywania dokumentacji odbiorczej siłowni wiatrowych. Oferujemy również usługi takie jak transport urządzeń ciśnieniowych, usługi konserwacji oraz uczestnictwo naszych ekspertów w badaniach.

Wieloletnie doświadczenie oraz wszelkie niezbędne narzędzia pozwalają nam na profesjonalne wykonywanie usług w pełnym zakresie dotyczącym urządzeń siłowni wiatrowych.
Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim potrzebom naszych klientów, od doradztwa po wykonanie szczegółowych dokumentacji technicznych oraz przeprowadzenie przez cały proces odbiorów technicznych nawet najbardziej wymagających projektów związanych z siłowniami wiatrowymi. 

Współpracujemy z importerami, producentami, konstruktorami oraz zakładami produkcyjnymi.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Uprawnienia Gazowe G3 + ED 

Uprawnienia energetyczne – gazowe G3

Kurs elektryczny skierowany jest do osób, których zadaniem jest eksploatacja lub dozór, bądź jedno i drugie urządzeń, instalacji i sieci gazowych. Przyznanie tego rodzaju uprawnień zależne jest od doświadczenia i posiadanej wiedzy uczestnika szkolenia w obszarze montażu, obsługi, konserwacji, remontu, a także w zakresie kontroli i pomiaru:
•    urządzeń wykorzystywanych do wytwarzania paliw gazowych,
•    wszelkich urządzeń związanych z przetwarzaniem, uzdatnianiem i oczyszczaniem paliw gazowych,
•    urządzeń wykorzystywanych przy magazynowaniu paliw gazowych,
•    rozdzielczych sieci gazowych do 0,5 MPa ciśnienia oraz przesyłowych sieci gazowych powyżej 0,5 MPa,
•    urządzeń i instalacji gazowych do 5 kPa ciśnienia włącznie oraz powyżej 5 kPa,
•    odbiorników przemysłowych paliw gazowych powyżej 50 kW mocy,
•    gazowych turbin,
•    urządzeń i instalacji, których zadaniem jest sterowanie i zabezpieczanie w/w.

Rury metalowe
Image by Campaign Creators
Image by Campaign Creators

Szkolenia IFS / BRC

Celem kursu jest uzyskanie wiedzy na temat zarządzania bezpieczeństwem
żywności i żywienia według standardów IFS i BRC. Zapoznanie się z
International Food Standard - standardem zapewnienia jakości i
bezpieczeństwa żywności oraz nadzorem nad rynkiem producentów i
dystrybutorów żywności. Uzyskanie wiedzy na temat British Retail
Consortium Global Standard Food, wymagań w zakresie systemu
zarządzania bezpieczeństwem żywności dla producentów i dostawców
żywności oraz określenie zasad i funkcji audytora. Uzyskanie
obiektywnego obrazu stanu bezpieczeństwa żywności i żywienia;
możliwość diagnozy słabych punktów procesu produkcji; oszacowanie
jakości dostawcy; jednolita ocena dostawców. Pozyskanie praktycznych
umiejętności w zakresie kompleksowego zarządzania systemem
zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności zgodnie z wymaganiami
IFS i BRC.

Szkolenie  - Pomiary elektryczne

Celem kursu na elektryka „Pomiary elektryczne” jest profesjonalne przygotowanie jego uczestników do państwowego egzaminu kwalifikacyjnego oraz uzyskanie uprawnień elektrycznych w zakresie wykonywania kompleksowych prac kontrolnych i pomiarowych, a także dokonywania przeglądów stanu technicznego urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych.
Wymogiem uczestnictwa jest posiadanie niezbędnego doświadczenia i uprawnienia SIMP. Kurs na elektryka to szkolenie, którego pomyślne ukończenie gwarantuje uczestnikom znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia w różnych firmach.
Co zapewniamy uczestnikom organizowanych przez nas kursów na elektryka?
Naszym kursantom w ramach kursu na elektryka zapewniamy teoretyczne i praktyczne przygotowanie do obsługi, konserwacji, montażu, kontroli i pomiaru oraz eksploatacji i dozoru urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. Aby uzyskać uprawnienia elektryczne do 1 kV, nie trzeba koniecznie dysponować doświadczeniem w tej profesji. Taki kurs na elektryka z powodzeniem mogą ukończyć również ambitne i szybko uczące się osoby, które nie pracowały nigdy w zawodzie, a chcą zwiększyć swoje umiejętności lub nabyć nowe kwalifikacje zawodowe.
W ramach kursu na elektryka wykładu słuchacze otrzymują materiały szkoleniowe i pomocnicze, a na zajęciach zapoznają się z materiałami w formie multimedialnej. Praktyczna część szkolenia na specjalistę dokonującego czynności kontrolno-pomiarowe to przede wszystkim ćwiczenia na urządzeniach oraz w sali w której dokonuje się pomiarów elektrycznych miernikami. Każdy oferowany przez nas kurs na elektryka i na uprawnienia energetyczne potocznie SEP organizowany dla firm może odbywać się w miejscu i terminie dostosowanym do oczekiwań. Również zakres tematyczny może być zgodny z określonymi potrzebami. Ukończenie określonego kursu na elektryka oraz pozytywnie zdany egzamin energetyczny zapewnia słuchaczom stosowne uprawnienia elektryczne ważne przez 5 lat – po tym czasie można przystąpić powtórnie do egzaminu bądź zdecydować się na kurs połączony z egzaminem – w celu odświeżenia wiedzy.

Możliwość wyboru odpowiedniego do potrzeb kursu na elektryka, atrakcyjne ceny, różnorodne udogodnienia i możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień (Certyfikat UE) to niewątpliwe oferty naszych szkoleń.

Image by Thomas Kelley
gazowy-wozek-widlowy-heli-cpyd35-ku1h.jpg
gazowy-wozek-widlowy-heli-cpyd35-ku1h.jpg

Uprawnienia na operatora wózków

Celem kursu na operatora wózka widłowego jest przygotowanie kandydatów na operatorów do profesjonalnej, ale również bezpiecznej obsługi wózków widłowych w kategoriach:
Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia  z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (wcześniejsza nazwa: II WJO) nazywane również wózkami wysokiego składowania, wózek czołowy, wózek boczny, wózek zwykły lub paleciak
Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia  z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną (wcześniejsza nazwa: I WJO) nazywane również ładowarkami teleskopowymi lub wózkami jezdniowymi z wysięgnikiem, wózek specjalizowany. Robiąc uprawnienia na wyższą klasę wózka specjalizowanego- wózek IWJO – uprawnienia są na wszystkie rodzaje i kategorie wózków widłowych, lecz na krótszy czas ważności

 

Dźwig

Operator podestów ruchomych i podnośników

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych posiadaniem uprawnień na następujące urządzenia ruchome: 

I P – podesty ruchome:    
•    przejezdne wolnobieżne (podnośniki nożycowe)
•    przewoźne (np. pająki podczepiane pod samochód)
•    samojezdne (montowane na pojeździe)
II P – podesty ruchome przejezdne wolnobieżne:
•    wiszące
•    masztowe, masztowo-przegubowe
•    stacjonarne
Zastosowane w nich napędy to przede wszystkim spalinowy oraz elektryczny (akumulatorowy, sieciowy).
Organizacja kursu na podesty ruchome i podnośniki koszowe opiera się na profesjonalnie przeprowadzonych zajęciach:
•    teoretyczne – prowadzone przez osobę posiadającą wiedzę merytoryczną w zakresie obsługi urządzeń. Uczestnicy kursu otrzymują materiały szkoleniowe w formie skryptu papierowego lub elektronicznego
•    praktyczne – prowadzone przez instruktorów posiadających stosowne kwalifikacje. Zajęcia przeprowadzane są z wykorzystaniem urządzenia spełniającego wszystkie wymagania dozoru technicznego, co oznacza, że z aktualnymi badaniami okresowymi wykonanymi przez Urząd Dozoru Technicznego oraz wymagania BHP
 
Program kursu na operatora zwyżek:
1.    Wiadomości ogólne o urządzeniach
2.    Stateczność podestów ruchomych
3.    Wytrzymałość podestów
4.    Urządzenia zabezpieczające
5.    Podwozia
6.    Mechanizmy napędowe konstrukcji wsporczej platformy roboczej
7.    Platforma robocza
8.    Instrukcje eksploatacyjne
9.    Badania podestów ruchomych
10.    Zasady eksploatacji urządzeń
11.    Dozór techniczny
12.    Zajęcia praktyczne

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy przystępują do egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego. Egzamin wewnętrzny ma na celu sprawdzenie wiedzy uczestników oraz przygotowanie do egzaminu zewnętrznego poprzez zwrócenie uwagi na ewentualne błędy i przypomnienie określonych wiadomości. Na zakończenie kursu operatora podestów ruchomych przeprowadzany jest egzamin zewnętrzny przed komisją powołaną przez terenowy oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Podesty ruchome przejezdne (w tym zakres podestów: podesty nożycowe, podesty teleskopowe oraz podesty samojezdne) inaczej nazywane- zwyżki, podnośnik koszowy- ważność uprawnień  5 lat.  
Podesty ruchome stacjonarne (podest ulokowany na samochodzie-wykorzystywany do montażu reklam, bilbordów itp.) ważność uprawnień 10 lat

Image by CHUTTERSNAP

Operator Suwnic

Zgodnie z posiadanymi zezwoleniami organizujemy i realizujemy następujące kursy niezbędne do uzyskania określonych uprawnień:
•    II W – wciągniki i wciągarki sterowane z poziomu roboczego oraz żurawie stacjonarne warsztatowe
•    I W – wciągniki i wciągarki sterowane z poziomu roboczego lub z kabiny oraz żurawie stacjonarne warsztatowe
•    II S – suwnice, wciągniki i wciągarki sterowane z poziomu roboczego oraz żurawie stacjonarne warsztatowe
•    I S – suwnice, wciągniki i wciągarki sterowane z poziomu roboczego lub z kabiny oraz żurawie stacjonarne warsztatowe
 
1.    Wciągarki i wciągniki ogólnego przeznaczenia –  10 lat
2.    Wciągniki i wciągarki ogólnego i specjalnego przeznaczenia – 5 lat
3.    Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia  – 10 lat
4.     Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia – 5 lat

Na zajęciach teoretycznych uczestnicy kursu zyskują merytoryczne przygotowanie do wykonywania zawodu operatora suwnic. Dodatkowym wsparciem dla kursantów są dostarczane przez nas papierowe lub elektroniczne skrypty. Praktyczna część szkolenia obejmuje zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i trenerów. Wykorzystujemy na nich sprzęt zgodny z wymogami dozoru technicznego, na którym w późniejszym czasie zdawany jest egzamin UDT.
Kurs na suwnice – program:
1.    Akty prawne dozoru technicznego.
2.    Rodzaje i podział oraz dane techniczne.
3.    Budowa suwnic.
4.    Elementy suwnic, wciągników i wciągarek.
5.    Zagrożenia związane z obsługą.
6.    Urządzenia zabezpieczające.
7.    Zawiesia i pomocniczy sprzęt przeładunkowy.
8.    Obsługa cięgników obowiązki obsługującego – DOR.
9.    Przepisy BHP.
 

 

SPAWANIE TIG, MAG + ACYTYLEN

Spawanie jest niezwykle istotną umiejętnością podczas pracy z obróbką metalu. Rozróżnia się kilka metod pozwalających na uzyskanie zamierzonego efektu . Spawanie ma na celu trwałe połączenie różnego rodzaju materiałów poprzez ich nagrzanie, a następnie stopienie w miejscu przyszłego połączenia. Kluczowa jest tu energia cieplna. Otrzymać ją można między innymi z energii elektrycznej lub gazowej. Dostępne jest również spawanie laserowe, hybrydowe oraz inne, stosunkowo rzadziej wykorzystywane, sposoby. Spawacz powinien pamiętać o szczególnej precyzji, uważności i bezpieczeństwie - niezbędne jest zaopatrzenie się w maski spawalnicze. Do spawania wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, których obsługa wymaga odpowiedniego doświadczenia. 

Spawanie w osłonie gazowej (MIG/ MAG)
Metoda MIG  to proces spawania łukowego elektrodą topliwą w postaci drutu pełnego w osłonie gazów obojętnych - w przeciwieństwie do metody MAG nie uczestniczą one w procesie spawalniczym. Podczas trwania procesu spawalniczego drut jest nieprzerwanie transportowany z podajnika przez uchwyt spawalniczy, podobnie jak gaz ochronny - np. argon, hel lub ich kombinacje. Metoda ta wykorzystywana jest w przypadku spawania metali nieżelaznych, podczas takich jak spawanie aluminium, glin, magnez czy miedź.

Specyfika spawania MAG różni się od MIG nieznacznie. W metodzie MAG wykorzystany jest gaz chemicznie aktywny taki jak dwutlenek węgla lub mieszanki gazowe, w których skład wchodzą argon, tlen, dwutlenek węgla oraz inne. Ten rodzaj spawania wykorzystuje się głównie w przypadku materiałów stalowych. Dodatkowo, zarówno MAG jak i MIG są niezwykle korzystne biorąc pod uwagę szybkość procesu spawania.

Spawanie łukową nietopliwą elektrodą (TIG)
Charakterystyczna jest tu nietopliwa elektroda wolframowa. Proces spawania odbywa się w otoczeniu gazu ochronnego chemicznie obojętnego, podobnie jak przy spawaniu metodą MIG. Oznacza to, że gaz osłonowy chroni spoinę i elektrodę przed utlenieniem, ale nie ma wpływu na proces metalurgiczny. Dużym plusem metody TIG jest uniwersalność - można spawać prawie wszystkie metale i stopy, a także wysoka jakość i czystość spoiny. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami.

Nasz wykwalifikowany zespół zajmuje się spawalnictwem w zakresie:
•    Spawanie blach, rur i profili metodami , MIG, MAG, TIG.
•    Wszystkie pozycje spawania.
•    Zgrzewanie elektrooporowe i doczołowe rurociągów 

Specjalista spawalniczy
Image by Sigmund
Image by Chris Boyd

Operator Żurawia Samojezdnego i Leśnego

Zapraszamy na kurs przygotowujący do egzaminu UDT na operatora żurawia samojezdnego. . Zapewniamy pełną organizację państwowego egzaminu - od złożenia wniosku, przez dokonanie opłat, po zapewnienie miejsca i sprzętu, na którym odbędzie się egzamin. Organizujemy szkolenia na żurawia samojezdnego na naszej hali szkoleniowej w Łodzi lub na terenie firmy klienta w całej Polsce.
Żurawie samojezdne potocznie zwane dźwigami podlegają dozorowi technicznemu, a do ich obsługi wymagane są odpowiednie uprawnienia.
Program szkolenia obejmuje:

1.    wiadomości o dozorze technicznym (UDT),
2.    ogólne wiadomości o dźwignicach,
3.    omówienie budowy i działania elementów i zespołów żurawi,
4.    wiadomości na temat zagrożeń związanych z pracą operatora żurawi.
- problematykę urządzeń zabezpieczających
5.    znajomość instrukcji eksploatacji w zakresie obsługi: czynności obsługującego przed przystąpieniem do pracy , w czasie pracy i po zakończeniu pracy, sterowanie mechanizmami urządzeń ogólnego przeznaczenia i specjalnych, sprawdzanie działania urządzeń zabezpieczających i hamulców itp.
6.    znajomość warunków bezpiecznej pracy przy obsłudze żurawi samojezdnych,
- obsługę zawiesi,
- zajęcia praktyczne.

W odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów termin kursu ustalany jest indywidualnie.
 

Uprawnienia - Obsługa Maszyn Budowlanych

1. Koparko ładowarka jest tylko jedna klasa III
2. Koparka jednonaczyniowe klasa III o masie własnej poniżej 25 ton
3. Koparka jednonaczyniowe klasa I o masie własnej powyżej 25 ton 
4. Ładowarka Jednonaczyniowa klasa III o masie własnej do 20 ton 
5. Ładowarka jednonaczyniowe klasa I o masie własnej powyżej 20 ton.
Kwalifikacje operatora, który uzyskał uprawnienia w tej specjalności, upoważniają go do obsługi spycharki w kl. III
6. Spycharki klasa III o mocy silnika do 110 kW
7. Spycharka klasa I o mocy silnika powyżej 110 kW
8. Równiarki jest tylko jedna klasa I
9. Maszyny do rozkładania mieszanek mineralno-asfaltowych jest tylko jedna klasa II 
10. Remontery nawierzchni dróg jest tylko klasa III
11. Zespoły maszyn do produkcji mieszanek betonowych jest tylko jedna klasa II 
12. Walce drogowe jest tylko jedna klasa II
13. Wielozadaniowe nośniki osprzętów bez klasy
14. Rusztowania
15. Pilarki mechaniczne do ścinki drzew, przecinarki do nawierzchni dróg o napędzie spalinowym 

Program nauczania koparko-ładowarki, ładowarki oraz koparki i inne sprzęty ciężkie podzielony jest na dwa moduły – zajęcia teoretyczne oraz praktyczne

W pierwszej części kursu kandydat zapoznaje się ze wszystkimi podstawowymi aspektami technicznymi i prawnymi swojego przyszłego zawodu. Omawiane są prawidłowe sposoby użytkowania eksploatacyjnego koparki i ładowarki, co jest niezwykle istotne w kontekście osobistej odpowiedzialności za maszynę. Kurs na kolejnych etapach dotyczy dokumentacji technicznej oraz BHP. Znajomość przepisów oraz umiejętność odczytania kluczowych dla danego urządzenia parametrów pozwala na bezpieczną i bezproblemową pracę w każdych warunkach. Ostatnim punktem w tym bloku tematycznym jest szczegółowe omówienie całej wykorzystywanej technologii robót.

Drugi moduł rozpoczyna się praktyką wstępną, umożliwiającą kandydatowi oswojenie się ze środowiskiem oraz układem sterowniczym koparki i ładowarki. Zwieńczeniem kursu jest duża ilość zajęć praktycznych pod czujnym okiem naszych specjalistów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dobrze poprowadzona praktyka. Złe nawyki powstałe w trakcie nauki mogą wpłynąć negatywnie na dalszą karierę. 

Instalacja zasilania Buggy Wynajem
Technik naprawy klimatyzatora

Uprawnienia Zawodowe UDT FGAZY

Chcesz instalować np. klimatyzację w budynkach? W takim razie koniecznie uzyskaj certyfikat dla urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych i pomp ciepła czyli uprawnienia na f gazy. Dokument potwierdza twoje przygotowanie do zawodu. Jest on obowiązkowy w krajach Unii Europejskiej, które wspólnie chcą chronić środowisko. Dokument jest dowodem na to, że wiesz jak obchodzić się m.in. z urządzeniami, które zawierają gazy szkodliwe dla atmosfery. Pamiętaj, że zanim uzyskasz certyfikat dla personelu, najpierw zdaj egzamin potwierdzający twoje umiejętności. Sprawdź poniżej, jak możesz to zrobić.

Jeśli jako instalator masz kontakt z tymi gazami (np. podczas kontroli szczelności, odzysku, instalacji, konserwacji, serwisowania, naprawiania lub likwidacji), koniecznie uzyskaj certyfikat dla personelu na uprawnienia f gazowe. Dokument ten potwierdzi, że spełniasz wymagania do pracy w zawodzie do określonej grupy urządzeń.

Certyfikat dla personelu musisz uzyskać, jeśli:
•    jesteś pracownikiem firmy, w imieniu której zajmujesz się instalacją, konserwacją lub serwisowaniem, naprawą i likwidacją urządzeń zawierających SZWO lub F-gazy;
•    prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i będziesz fizycznie wykonywał czynności na urządzeniach zawierających SZWO lub F-gazy;
•    pracujesz na swoich urządzeniach i tylko na własne potrzeby ;
•    zajmujesz się kontrolą szczelności, odzyskiem, instalacją, naprawą (w tym konserwacją lub serwisowaniem) oraz likwidacją agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni, które zawierają fluorowane gazy cieplarniane.
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to uzyskaj zarówno certyfikat dla personelu, jak i certyfikat dla przedsiębiorcy. Dzięki temu możesz wykonywać usługi dla osób trzecich (nie tylko na potrzeby twojej firmy).

• OBSŁUGA I NAPEŁNIANIE PRZENOŚNYCH ZBIORNIKÓW CICIEŚNOWYCH O POJEMNOSCI POWYŻEJ 350 CM3
Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień UDT na obsługę i napełnianie przenośnych zbiorników ciśnieniowych o pojemności pow. 350 cm³ cieczami lub gazami: propan – butan np. rozlewnie gazu, powietrzem, tlenem, CO2, azot, gazy oddechowe dla płetwonurków, straży pożarnych, policji itp. o pojemności powyżej 350 cm3. Celem kursu jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne do samodzielnego napełniania i obsługi urządzeń oraz zbiorników ciśnieniowych (butli, wiązek, zbiorników). Kurs przygotowuje do egzaminu przed Urzędem Dozoru.

 

System przeciw pożarowy

Zbiorniki ciśnieniowe powyżej 350cm3

Szkolenie “Napełnianie ciśnieniowych zbiorników przenośnych o pojemności powyżej 350CM3” polecane jest dla:
-    osób pracujących w branży chłodniczej i klimatyzacyjnej,
-    osób przygotowujących się do egzaminów do straży pożarnej,
-    czynnych zawodowo strażaków,
-    pracowników szpitali, uzdrowisk,
-    pracowników zatrudnionych w sektorze przemysłu spożywczego, branży
-    rozrywkowej, paintball (napełnianie gazem karabinków pneumatycznych) oraz płetwonurków.

W zakres szkolenia wchodzą zagadnienia teoretyczne i praktyczne dotyczące instalacji i urządzeń chłodniczych, prowadzone przez doświadczonych wykładowców uczelni technicznych oraz praktyków z długoletnim stażem w dziedzinie chłodnictwa i klimatyzacji.
W pierwszym bloku szkoleniowym omawiane są podstawy chłodnictwa – w tym: rodzaje i zasady działania układów sprężarkowych, absorpcyjnych i termoelektrycznych, lewobieżne obiegi termodynamiczne oraz wielkości charakterystyczne pracy układów.
Następnie kursanci poznają własności i zastosowania czynników chłodniczych oraz budowę i zasadę działania sprężarek, parowników, skraplaczy oraz automatyki chłodniczej.
W części praktycznej szkolenia uczestnicy zapoznają się i realizują podstawowe czynności wchodzące w zakres prac serwisowych i montażowych takie jak np. obsługa stacji odzysku, odzysk i napełnianie czynnikami instalacji itp.
Kurs napełniania przenośnych zbiorników ciśnieniowych – butli trwa 2 dni i kończy się egzaminem przed UDT oraz wydaniem stosownego zaświadczenia kwalifikacyjnego ważnego bezterminowo. Zaświadczenie kwalifikacyjne UDT uprawnia do obsługi i napełniania przenośnych zbiorników ciśnieniowych w kraju.
Istnieje możliwość zdobycia uprawnień obowiązujących na terenie UE ważnych przez 5 lat za dodatkową opłatą.
Zajęcia oraz pozytywnie zdany egzamin dają uprawnienia dla osób napełniających-obsługujących ciśnieniowe zbiorniki przenośne o pojemności powyżej 350 cm3 między innymi gazami :

-    Skroplonymi – fluorowanymi, dwutlenek węgla, podtlenek azotu, amoniak i LPG
-    Sprężonymi – tlen, powietrze, azot, argon itp.

 

Image by Kina

Tankowanie CNG

Kurs tankowania CNG na stacjach paliw trwa 2 dni i kończy się egzaminem państwowym przed komisja kwalifikacyjną TDT. Wydawane uprawnienia na tankowanie pojazdów samochodowych gazem lpg – cng w formie zaświadczenia kwalifikacyjne są ważne 10 lat i uprawniają do obsługi stacji paliw LPG lub CNG – stacji auto gazu w zakresie napełniania zbiorników samochodowych gazem skroplonym LPG lub sprężonym CNG.

Podczas zajęć na kursie omawiane są następujące zagadnienia tematyczne:
 
– ogólne wiadomości o właściwościach fizycznych i chemicznych gazów,
– gazy stosowane do napędu pojazdów,
– instalacje zasilania pojazdów samochodowych i osprzęt zbiorników LPG, CNG,
– budowa zbiorników LPG, CNG
– oznakowanie zbiorników LPG, CNG
– warunki dodatkowe stawiane pojazdom napędzanym gazem,
– napełnianie zbiorników gazem skroplonym LPG i sprężonym CNG
– czynności robocze i kontrolne,
– podstawowe wiadomości o dozorze technicznym,
– przepisy bhp i ppoż.

DORADZTWO TECHNICZNE – oferujemy kompleksowe doradztwo techniczne. Główny zakres działalności zespołu obejmuje analizy problemów z branż technicznych, analizy strategiczne, projektowanie i nadzory nad realizacją inwestycji oraz wsparcie w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi. Ponadto nasi specjaliści są doskonale zorientowani w najnowocześniejszych rozwiązaniach dostępnych dla dziesiątek branż, posiadają zarówno wiedzę, jak i niezbędne doświadczenie. Ich indywidualne podejście do Klienta oraz często niekonwencjonalny sposób myślenia mogą zoptymalizować wiele procesów technologicznych w Twojej firmie! 
DOKUMENTACJA CE 

Nasza firma prowadzi działalność w zakresie tworzenia dokumentacji technicznych i doradztwa. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na profesjonalne wykonywanie usług w zakresie oznakowania CE wraz ze stworzeniem niezbędnej dokumentacji dla różnego rodzaju produktów oraz maszyn i urządzeń objętych wymaganiami dyrektyw nowego podejścia.
Współpracujemy z importerami, producentami, konstruktorami oraz zakładami produkcyjnymi.
Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim potrzebom naszych klientów, od doradztwa po wykonanie szczegółowych dokumentacji technicznych oraz przeprowadzenie przez cały proces dostosowania produktu, zakończony nadaniem znaku CE.
Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

 

Montaż, serwis i przeglądy klimatyzacji

Okresowe serwisowanie klimatyzatora należy przeprowadzać dwukrotnie w ciągu roku (najlepiej wiosną i jesienią). Czynność ta daje gwarancję poprawnego i bezawaryjnego działania sytemu oraz zapewnia świeże i pozbawione zanieczyszczeń powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu. Poniżej opisujemy, jak wygląda profesjonalny serwis urządzeń chłodzących i informujemy, jakie czynności leżą w gestii uprawnionych serwisantów. 

Serwis klimatyzacji wykonywany jest przez uprawnionego pracownika i  obejmuje: 

•    sprawdzenie funkcji urządzenia;
•    sprawdzenie szczelności układu chłodniczego i ewentualne uzupełnienie czynnika;
•    przegląd elementów elektrycznych sytemu;
•    przegląd układu odprowadzenia skroplin;
•    dokładne czyszczenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej;
•    dokładne czyszczenie skraplacza jednostki zewnętrznej (przegląd rozszerzony);
•    odgrzybianie i dezynfekcja parownika jednostki wewnętrznej;
•    przegląd i czyszczenie obudów obydwu jednostek;
•    czyszczenie i dezynfekcja filtrów w jednostkach wewnętrznych.

 

Klimatyzator do naprawy rąk
Mocowanie linii elektrycznych

Serwis i montaż Instalacji Technicznych

MONTAŻ, SERWIS I PRZEGLĄDY INSTALACJI POMOWYCH I TECHNICZNYCH 
Czy wiesz, że posiadając urządzenie służące ochronie środowiska jesteś zobowiązany do dokonywania regularnych przeglądów w celu sprawdzenia ich bieżącego stanu? Wymaga tego ustawa Prawo Budowlane, która wskazuje na konieczność dokonywania okresowych kontroli stanu technicznego urządzeń wodno-kanalizacyjnych. Celem takich zapisów jest przeciwdziałanie potencjalnym awariom i zapewnienie ciągłości funkcjonowania wszystkich obiektów i urządzeń ochrony wód.

W ramach serwisu i utrzymania urządzeń ochrony wód oferujemy usługę przeglądów eksploatacyjnych oraz budowlanych. Ponieważ użytkownicy zbiorników retencyjnych czy właściciele pompowni, separatorów i oczyszczalni mają obowiązek zapewnienia właściwego stanu technicznego urządzeń, konieczne jest dokonywanie okresowych ocen ich funkcjonowania. Pozwala to na utrzymanie ich w dobrej sprawności, jak również redukuje ryzyko wystąpienia sytuacji, w której urządzenie ochrony wód o charakterze proekologicznym stanie się, np. w wyniku awarii, źródłem problemów ze środowiskiem naturalnym.
oferujemy zatem usługę przeglądów eksploatacyjnych i budowlanych w zakresie:
 
•    Pompowni sanitarnych i deszczowych
•    Separatorów substancji ropopochodnych
•    Osadników wirowych
•    Oczyszczalni ścieków
•    Zbiorników ścieków
•    I innych 

 

Szkolenia BHP

Zapewniamy szkolenia BHP na stanowiskach:
•    instruktarz ogólny
•    instruktarz stanowiskowy
•    szkolenie okresowe dla pracodawców
•    szkolenie okresowe dla kierujących pracownikami
•    szkolenie okresowe pracowników administracyjno- biurowych
•    szkolenie okresowe dla nauczycieli
•    szkolenie okresowe dla pracowników inżynieryjno-technicznych
•    szkolenie okresowe dla służb bhp
•    szkolenie okresowe dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach roboczych

Szkolenia i uprawnienia do prac szczególnie niebezpiecznych dla:
•    prace w zbiornikach, kanałach, wewnątrz urządzeń technicznych
•    prace budowlane, remontowe i montażowe prowadzone bez wstrzymania ruchu zakładu lub jego części.
•    prace przy użyciu materiałów niebezpiecznych
•    prace na wysokości
•    prace spawalnicze
•    prace przy urządzeniach i instalacjach energetycznych
•    prace przy urządzeniach chłodniczych

Terminy szkolenia BHP: po uzgodnieniu z Firmą lub terminarz szkoleń
 

Image by Austin Distel
ezgif-1-93cf2eded9.gif

Skaning Laserowy 3D

Skaning laserowy pozwala w łatwy i szybki sposób pozwala zebrać ogromną ilość danych umożliwiających wykonanie większości prac projektowych nie wychodząc z biura. Uzyskaną chmurę punktów można przekształcić w ortofotplany, model CAD lub BIM pozwalający nam pełną zawrzeć kompletną informację dotyczącą opracowywanego obiektu. Modele mesh z nałożoną teksturą mogą posłużyć do tworzenia lokacji w wirtualnej rzeczywistości lub być częścią środowiska w spacerach wirtualnych, które można użyć na stronie internetowej.
Mając modele parametryczne możemy wykonać dokumentację 2D/3D , modele instalacji, badanie kolizji czy pomiar powierzchni i objętości obiektów.
 
W ramach naszych usług dostarczamy wszystkie wspomniane produkty

Zalety jakie oferuje skanowanie 3D 

.•    Dokładność - precyzja pomiaru przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu może wynieść nawet do 1 milimetra w odległości do 20 metrów.
•    Szybkość – współczesne skanery 3D umożliwiają szybką rejestrację danych przez co możemy zeskanować samochód czy jedno pomieszczenie w kilka minut, a cały budynek w kilka godzin. 
•    Wszechstronność - formaty danych wyjściowych pozwalają użyć ich w większości profesjonalnych programach typu CAD. Dostępne są również darmowe oprogramowania umożliwiające pracę na plikach bez ponoszenia dodatkowych kosztów.  
•    Mobilność - skanery 3D wyposażone w baterię dają możliwość dokonania pomiarów wszędzie, gdzie jest to potrzebne.
•    Bezpieczeństwo - proces skanowania przestrzennego jest bezpieczny zarówno dla skanowanego obiektu jak i operatora. Pomiary dokonywane są metodą bezdotykową, a zastosowane źródło światła (np. laser) jest nieszkodliwy dla człowieka. 

•    Oszczędność czasu - łatwe odwzorowanie nieregularnych kształtów, niska niepewność pomiaru, możliwość wykonania dodatkowych pomiarów i ponownego ich sprawdzenia bez odchodzenia od komputera bardzo skraca czas wykonania projektu.  
•    Oszczędność pieniędzy - czas to pieniądz, więc już w pierwszym punkcie zyskujemy oszczędności, dzięki skanowaniu możemy ograniczyć ilość osób zaangażowanych w projekt, co pozwala prowadzić kilka projektów jednocześnie.
•    Oszczędność materiałów - mając model 3D ściany, pomieszczenia, budynku możemy dokładnie określić ilość potrzebnego materiału wykończeniowego, a nawet przygotować gotowe formatki, według których materiał można przygotować przed przyjazdem do Klienta. Na miejscu zostaje jedynie montaż. 

Image by Sigmund

Doradztwo Techniczne

Oferujemy kompleksowe doradztwo techniczne. Główny zakres działalności zespołu obejmuje analizy problemów z branż technicznych, analizy strategiczne, projektowanie i nadzory nad realizacją inwestycji oraz wsparcie w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi. 

Ponadto nasi specjaliści są doskonale zorientowani w najnowocześniejszych rozwiązaniach dostępnych dla dziesiątek branż, posiadają zarówno wiedzę, jak i niezbędne doświadczenie. Ich indywidualne podejście do Klienta oraz często niekonwencjonalny sposób myślenia mogą zoptymalizować wiele procesów technologicznych w Twojej firmie! 

Inżynierowie
Spotkanie z projektantem wnętrz

Dokumentacja CE

Nasza firma prowadzi działalność w zakresie tworzenia dokumentacji technicznych i doradztwa. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na profesjonalne wykonywanie usług w zakresie oznakowania CE wraz ze stworzeniem niezbędnej dokumentacji dla różnego rodzaju produktów oraz maszyn i urządzeń objętych wymaganiami dyrektyw nowego podejścia.
Współpracujemy z importerami, producentami, konstruktorami oraz zakładami produkcyjnymi.

Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim potrzebom naszych klientów, od doradztwa po wykonanie szczegółowych dokumentacji technicznych oraz przeprowadzenie przez cały proces dostosowania produktu, zakończony nadaniem znaku CE.
Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

 

bottom of page